Formowanie rotacyjne

Formowanie rotacyjne tworzyw sztucznych

Formowanie rotacyjne, znane również jako rotomoulding, to technologia produkcji, która umożliwia wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych o różnym stopniu skomplikowania, a także skrajnie odmiennych gabarytach. Podstawową zaletą rotoformowania jest nie tylko ekologiczność procesu produkcyjnego, ale też możliwość wykonywania produktów o jednolitej strukturze i grubości ścianek oraz relatywnie niskie koszty produkcji.

Formowanie rotacyjne — zalety technologii

Ekologiczność produkcji, jej niskie koszty oraz stałe parametry wyrobów to niejedyne zalety formowania rotacyjnego plastiku. Wśród wszystkich korzyści wynikających z rotomouldingu można zatem wymienić:

  • jednolitą strukturę i grubość ścianek wytwarzanych produktów,
  • niskie koszty form oraz samej techniki wytwarzania, a więc także wyrobów,
  • możliwość formowania elementów o różnych gabarytach, kształtach i stopniu skomplikowania,
  • możliwość wielowarstwowego formowania rotacyjnego,
  • opcję produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych z zatapianymi częściami metalowymi,
  • opłacalność nawet przy krótkich seriach produkcyjnych,
  • dowolność w wyborze kolorów,
  • możliwość wytłaczania pustych przestrzeni w produktach,
  • szybką realizację zleceń formowania rotacyjnego.

Kompleksowa usługa formowania rotacyjnego

W naszej firmie nie korzystamy z usług podwykonawców, dzięki czemu dopilnowujemy, by wszystkie nasze działania miały charakter kompleksowy. Rozbudowany park technologiczny pozwala nam więc na samodzielną realizację każdego z procesów, które składają się na formowanie rotacyjne. Umożliwia to wytwarzanie całkowicie zindywidualizowanych elementów — wszystko z myślą o satysfakcji naszych Klientów.

To, co stanowi największą wartość naszej firmy, to wykwalifikowana kadra pracownicza dysponująca ponad 20-letnim doświadczeniem, a także misja wyznaczania nowych standardów, która przyświeca naszym założycielom, należącym do najlepszych specjalistów w sektorze formowania rotacyjnego w Polsce. Zespół RotoSpace to wyłącznie ambitne osoby odznaczające się specjalistyczną wiedzą oraz nieustannym dążeniem do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zdobytych już umiejętności. Autorski zestaw procedur zapewnia gwarancję spełnienia obietnicy dostarczenia wysokiej jakości wyrobu. Ambitne realizacje to nasza specjalność. Dzięki RotoMoulding 2.0 i naszej nieustającej pasji do doskonałości jesteśmy pewni, że osiągniemy sukces w każdym projekcie. Wiemy, że Twój projekt można zrobić lepiej. Zadzwoń!