Rorotomoulding jako produkcja nie jest skomplikowanym procesem. Dochodzi w nim do realizacji czterech procesów, których efektem jest wytwarzanie wyrobów drążonych w jednej operacji technologicznej. Technika rotoformowania używana jest powszechnie w celu wyprodukowania różnego rodzaju wyrobów z tworzyw sztucznych.
Rotoformowanie – zalety
Podczas korzystania z techniki rotoformowania, można uzyskać wiele różnych produktów. Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Rotoformowanie to niskie koszty produkcji. Bez względu na to, czy mówimy tu o produkcji form, czy samej technice rotacyjnej. Co więcej, szerokie zastosowanie maszyn przeznaczonych do rotoformowania pozwala na wytworzenie wielu różnorodnych produktów o szerokim przeznaczeniu. Mówimy tu też o szeregu możliwości:
- tworzenia produktów o zróżnicowanym kształcie - także o wielu, różnych i skomplikowanych detalach,
- tworzenia produktów wielowarstwowych - poprzez zastosowanie różnych rodzajów tworzy,
- tworzenia produktów, które są puste w środku - zabawek czy elementów przeznaczonych do różnych sportów,
- umieszczenia w produktach dodatkowych elementów, np. metalowych.
Rotomoulding – kiedy stosowany jest najczęściej?
Urządzenia przeznaczone do rotomouldingu znajdują zastosowanie w wielu branżach. Technika świetnie sprawdza się podczas produkcji większych wyrobów, gdzie należy zastosować mniej tradycyjne metody formowania tworzyw sztucznych. Przykładowe wyroby z tworzyw sztucznych wytwarzane za pomocą rotoformowania to:
- łodzie i kajaki,
- meble,
- wielkogabarytowe zbiorniki,
- pojemniki na substancje sypkie,
- zbiorniki na chemikalia i paliwo,
- zabawki,
- różnego rodzaju dodatki.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Formowanie rotacyjne, produkcja wyrobów i zbiorników z tworzyw sztucznych, polietylenu, rotoformowanie - wszystko w jednym miejscu na wyciągnięcie ręki!